BOLTS
Tuesday, May 30, 2006

٭
ماشین حساب آقای ب خراب است
---------------------
آقای ب شک ندارد که ماشین حساب کاسیو fx-4500 ای که سالهاست از آن استفاده می کند خراب است.
و شاید هم حکمت این خرابی این باشد که این رسم حساب و کتاب کردن ارقام روزنامه ها از سر ایشان بیفتد.
مثلا همین امروز در روزنامه شرق از قول سخنگوی دولت آمده است که جناب رئیس جمهور محبوب ما در طی دو جلسه در هفته گذشته با مسئولان امور اشتغال، یکصد و سیزده هزار طرح را که باعث اشتغال 430000 نفر می شود تصویب کرده اند. و البته در ادامه ، 34000 عدد از این طرحها تا دیروز در هیات دولت تصویب شده است و بیست میلیارد دلار وام هم برای آنها در نظر گرفته شده است ( یعنی 40 درصد کل بودجه کشور )

آقای ب ماشین حساب محبوبش را بر می دارد و حساب می کند.
آقای ب فرض می کند که آقای رئیس جمهور محبوب و مردمی تنها یک ساعت در روز را به خوردن صبحانه، ناهار، شام، قضای حاجت و فرایض روزانه بگذرانند.
آقای ب علاوه بر این فرض می کند که ایشان تها 3 ساعت در روز می خوابند.
آقای ب فرض می کند که ایشان در بیست ساعت باقیمانده با راندمان صد در صد ، یک نفس کار می کنند و کل این بیست ساعت هم به جلسه مربوطه اختصاص یافته است.
آقای ب علاوه بر این فرض می کند که طرحها به صورت خلاصه به نظر ایشان رسیده است و ایشان هم بدلیل هوش و سرعت فکر کم نظیرشان در کسری از ثانیه تصمیم درست را در تایید و یا رد طرح گرفته اند.
آقای ب خلاصه طرحها را چیزی شبیه نمونه زیر فرض می کند :

عنوان طرح : طرح تهیه دسته هاون از ضایعات چقندر قند
محل طرح : یاسوج
اشتغال ایجاد شده : 5 نفر
سرمایه مورد نیاز : 20000000 تومان ریالی و 10000 دلار ارزی
زمان بازگشت سرمایه : دو سال
میران تولید : 10000 دسته هاون در سال
میزان صادرات : 2000 دسته هاون در سال
مزایای طرح : بازیافت بهتر ضایعات چقندر و افزایش تولید داخلی دسته هاون

آقای ب با استفاده از ساعت مچی اش اندازه گیری می کند که خواندن از روی این خلاصه طرح حدود 6 ثانیه وقت لازم دارد. آقای ب یک ثانیه هم برای نفس تازه کردن آقای رئیس جمهور بین هر دو طرح به این زمان اضافه می کند.
آقای ب همچنین فرض می کند که تعداد طرحهای تصویب شده، هفتاد درصد کل طرحهای رویت شده ایشان بوده است و در نتیجه کل طرحهای مطرح شده در جلسه را برابر یکصد و شصت هزار طرح برآورد می کند.

آقای ب ماشین حسابش را بر می دارد و ضرب می کند :
160000*7=1120000 ثانیه
آقای ب زمان بدست آمده را بر 3600 ثانیه هر ساعت و بیست ساعت کار مفید آقای رئیس جمهور در هر روز تقسیم می کند :
112000/3600/20=15.55 روز

آقای ب می داند که آقای رئیس جمهور این کارها را در 15.55 روز انجام نداده است و بلکه فقط در دو روز موفق به انجام این کار شده است. در نتیجه متوجه می شود که ماشین حسابش خراب است.

آقای ب یک عدد ماشین حساب از همکارش قرض می کند و اینبار تقسیم می کند :
160000/3600/20=1.11 طرح در ثانیه
به عبارت دیگر آقای رئیس جمهور هر طرح را در 0.9 ثانیه مطالعه و بررسی کرده و در مورد آن تصمیم گرفته و آنرا تایید یا رد کرده است.Comments:
شما پسرم این قضیه ی نور الهی پشت سر ایشان را نادیده گرفته ای انگار! وقتی پای معجزه و دولت الهی و قدسی و این ها باشد، همه چیز ممکن است.در همان روزنامه ی شرق تان ما خواندیم که معاونت آی تی سی مخابرات در جواب بخث فیلترینگ گسترده دولتی گفته: البته همه ی مردم از فیلترینگ کاملاً راضی هستند! جای تان خالی آن قدر خندیدیم!ـ
 
برادر شما و ماشیم حسابتون یه چیزی رو فراموش کردین و آن همانا قدرت ایمانه که ماشین حساب شما براش طراحی نشده...
و دومین اشتباه شما اینه که فک میکنی طرح مطالعه و بررسی میشه... برادر مگه اینجا کجاست! برا رئیس جمهور انتخاب کردنش 0.9 ثانیه فک شده که برا طرحاش بشه؟
 
راستی اینکه شما باید نظرات رو قبل از انتشار بخونی با آزادی بیان مفایرت داره ها داداش؟!؟!؟
 
محاسبات آقای ب با ماشین حساب هایش به کنار، اون طرحی که مثال زده به یک طرف! عجب طرح فوق العاده ای !
ضمنا در ادامه بحث پرچم هاالان آقای ب باید پرچم به دست خوشحالی کنه، چون در این لحظه شدیم سه دو، به نفع ایران
 
به همين دليل است كه همه مي دانند ايران در كسري از ثانيه از همه جلو ميزند
اما براي حل مشكل پيشنهاد مي گردد ماشين حسابي درخور مسائل زمانه خودمان خريداري نماييد و يا به عنوان يك پروژه ملي همانند سيستم عامل ملي و اينترنت ملي و لباس ملي و قس عليهذا مظرح نماييد تا در كسري از ثانيه مقبول افتد
تيزبيني مي گفت شايد ثانيه هاي ذكر شده با ثانيه هاي قبل كمي متفاوت باشند
 
آقای ب عزیز بسیار لذت بردیم از تلاشی که در جهت هزم تلاش‌هایی که برای پیش‌برد این کشور انجام می‌شه انجام داده‌ید ولی همون‌طور که هرمس مارانای بزرگ فرموده‌اند این مسایل رو نه با fx-3600 بنده نه با x-4500 شما تحلیل کرد. انگار که بخوای با قوانین هندسه‌ی اقلیدسی قضایای هندسه‌های نااقلیدسی رو اثبات کنی! نمی‌شه آقا! نمی‌شه! هاله‌هه رو دست کم نگیر!
مخلص کلام، به قول حافظ: آسان گیر کار‌ها بر خود کز روی طبع؛ سخت گیرد روزگار بر مردمان سخت کوش. به ماشین حسابتون هم زیاد فشار نیارین! این ماشین‌ حساب‌ها رو کفار ساخته‌ند، این چیزا رو نمی‌تونن حساب کنند.
 
Mr. b in aghaye peresident ma mesle piyazha va ghoolha laye laye hastan . ooooooooooh moonde ta shoma hameh laye ha ye ishoon ro kashf konid pedar jan.?!
 
اين ماشين حساب شما درست نشد؟! مرديم از بس اين پست رو ديديم
خانم شين
 
Post a Comment

........................................................................................

Home